Svetainės naujienos

Vasaros stovykla „Pirmoji pažintis su universitetu ir verslu“

 
 
Reda Bartkutė paveikslėlis
Vasaros stovykla „Pirmoji pažintis su universitetu ir verslu“
Reda Bartkutė - Pirmadienis, 2015 liepos 27, 12:45
 

Studijų kryptį moksleiviai dažniausiai renkasi pagal mokykloje susiformavusius pomėgius, taip pat labai svarbus yra mokymo programų ir papildomo ugdymo vaidmuo sudominant moksleivius perspektyviomis specialybėmis. Moksleiviai jau nuo pradinių klasių turėtų būti aktyviau orientuojami į tam tikrus mokymosi dalykus, ateityje nulemsiančius jų karjerą bei profesinės veiklos pobūdį. Labai svarbu juos tinkamai informuoti apie karjeros galimybes bei darbo rinkos poreikius ir sudaryti sąlygas priimti sprendimus apie būsimą studijų kryptį, remiantis objektyvia informacija.

 

Asociacija „Inovatyvaus moksleivių papildomo ugdymo tinklas"  2015 m. birželio 8 -12 d. organizavo vasaros dienos stovyklą bei stovyklos atidarymo renginį Kaune, kurio metu moksleiviai buvo informuojami apie tarptautinio mobilumo (mokymosi, studijų, stažuočių tikslais) galimybes, Europass dokumentus bei ES skaidrumo, perkėlimo ir pripažinimo naudą mokymosi visą gyvenimą ir karjeros planavimo procese.

 

Atidarymo renginyje dalyvavo KTU Tarptautinių ryšių departamento atstovai, kurie pristatė tarptautinio mobilumo galimybes studijuojant, taip pat studijų patirties užsienyje privalumus bei kompetencijų tobulinimą. KTU Karjeros centro specialistai skaitė paskaitą apie karjeros planavimą ir projektavimą, specialistų žemėlapį bei darbo rinkos poreikius. Kiti KTU atstovai patarė ir konsultavo, kokių žinių ir gebėjimų reikia, norint studijuoti pasirinktą specialybę, kaip pasirengti studijoms bei kokias karjeros galimybes suteikia įvairios programos. Stovyklos atidarymo renginyje dalyvavo studentai turintys tarptautinių studijų patirties, kurie pasidalino savo įžvalgomis bei gerąja praktika, nes universiteto tarptautiškumas suteikia galimybę ne tik įgyti trokštamą specialybę - studijuojant tam tikras studijų programas, galima įgyti ir kitos šalies aukštosios mokyklos diplomą. Apsilankius KTU Santakos slėnyje įsikūrusiose mokslinėse laboratorijose bei įmonėse moksleiviai buvo supažindinti su čia vykdomais moksliniais tyrimais, kuriamais naujais produktais bei galėjo prisiliesti prie ateities technologijų.