Apie

Virtualus moksleivių universitetas (ViVU) programavimo norintiems išmokti moksleiviams siūlo šiuos programavimo kursus:

programavimas ir žaidimų kūrimas su "Scratch";

- Video technologijos;

- Lego robotika;

- programavimas C++;

- programavimas ir žaidimų kūrimas su "Python";

- verslumo ugdymo programa.

 

Nesusidūrusiems su programavimu ViVU siūlo programavimas ir žaidimų kūrimas su "Scratch" kursą, kurio metu konstruoti-programuoti kompiuteriu galima išmokti Scratch  aplinkoje.

Scratch aplinkoje programos renkamos pelės pagalba iš paruoštų blokelių-komandų, todėl programavimo kalbos žodžių nereikia mokytis mintinai. Scratch leidžia kurti ir žaisti su skirtingais objektais, keisti jų išvaizdą, priversti juos judėti ekrane ar sąveikauti tarpusavyje.


Programavimas ir žaidimų kūrimas su "Python" tinka tiems, kas neturi programavimo patirties arba anksčiau mokėsi Scratch/LOGO. Tai yra profesionali, bet lengvai išmokstama kalba. Su ja mokinsimės programavimo pagrindų, matematiškai modeliuoti vaizdą ir judėjimą ekrane, programuoti grafiką ir žaidimo valdymą  ir kantrybės taisant programavimo klaidas ;). Po šio kurso galėsite toliau tobulėti  įv. programavimo srityse (pvz, žaidimai, "web", duomenų analizė) bei lengviau išmokti naujas programavimo kalbas :)

Turintiems darbo kompiuteriu pagrindus, ViVU siūlo verslumo ugdymo kursus. Alternatyvi nuotolinė verslumo programa turi puikias priemones, paverčiančias mokymosi procesą įdomų ir žaismingą. Virtualioje Moodle aplinkoje bei simuliaciniame žaidime "Kietas riešutas" vaikai, keisdami verslo metodus, išbandydami įvairias strategijas, išmoks verslo pagrindų ir supras, kaip įvairūs faktoriai įtakoja galutinį rezultatą. Ši simuliacija vyksta KTU dėstytojų sukurtoje ir prižiūrimoje programoje.

Jei domiesi video kūrimu, ar jauti, kad šiuos įgūdžius panaudosi gyvenime, ViVU programa Video technologjos kaip tik tau! Kvalifikuoti dėstytojai bibliotekoje, ar mokyklos erdvėje pagelbės planuoti ir kurti filmukus. 

Domiesi robotika? Džiaugiesi žaisdamas su LEGO detalėmis?  Tuomet po pamokų laikas mokytis Lego robotikos. Užsiėmimai vyks bibliotekoje, arba mokykloje, o komandoje, sukūrus robotukus galėsite rungtyniauti bei žaisti!


Jei jau turite šiek tiek programavimo žinių, bandote taikyti jas realiose praktinėse situacijose, jei manote, kad gebėsite orientuotis prie C++ programavimo kalbos, kviečiame rinktis programavimo C++ kursą.

Tai puiki galimybė programavimo mokytis kūrybiškiau, išradingiau. Čia įsisavinsite populiarųjį įvairioms platformoms pritaikytą atviro kodo C++ programų kūrimo įrankį Code::Blocks, o įgytas žinias galėsite panaudoti informacinių technologijų valstybiniame brandos egzamine. Taip pat išbandysite virtualią C++ programavimo laboratoriją: spręsite realius taikomuosius uždavinius, dalinsitės idėjomis su kitais, konsultuositės su dėstytoju.

Programavimo pradedantiesiems kursai Scratch skirti 4-10 klasių moksleiviams, o nuotolinio mokymosi kursai pažengusiems C++ bei Python - 8-12 klasių moksleiviams.

Programavimo pažengusiems kursai vyksta nuotoliniu būdu, pradedantiesiems - KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokykloje ir Vilniaus kompiuterininkų akademijoje.

Sėkmingai programavimo kursus baigusiam moksleiviui bus įteiktas neformaliojo švietimo programos baigimo pažymėjimas.

Paskutinį kartą modifikuota: Trečiadienis, 2015 rugsėjo 16, 14:00